3-godzinna walka o życie konia

3-godzinna walka o życie konia

Nicole Graham była przekonana, ze wybiera się jak zwykle, na spokojną przejażdżkę konną wzdłuż plaży. Kobiecie w wyprawie towarzyszyła córka, jadąca za nią na mniejszym koniu, holowanym na linie przez matkę. W pewnym momencie Nicole razem z córką, znalazły się w samym środku koszmaru. Koń Nicole – Astro, obserwowany przez konia córki niespodziewanie odważył się wejść w zdradliwe błoto. W błocie uwięziony zostaje Astro z Nicole, na szczęście córka kobiety i jej koń byli bezpieczni.

Nicole przylgnęła do Astro na 3 godziny, usiłując wyrwać go z błota. Im więcej Astro walczył, tym bardziej się zakopywał.

Jakiekolwiek próby pomocy ze strony Nicole, powodowały, że kobieta ponownie się zakopywała w błocie.

Wreszcie ratownicy pomogli Nicole wyjść z błota, ale nie mogli ruszyć Astro, który waży ponad 1000 funtów. Rozpoczął się wyścig z czasem, gdyż nadchodziła fala, która mogła zatopić konia. Do akcji włączyło się mnóstwo ludzi: strażacy, weterynarze i pobliski rolnik, który pożyczył swój ciągnik. Koniowi podano leki usypiające, aby mógł spać w trakcie wysiłków ratowniczych.

Ratownicy używali w akcji różnych typów urządzeń, niestety bez powodzenia. Strażak porucznik Roger Klamra stwierdził, że błoto było „jak ruchome piaski”. Każdy był niespokojny, gdyż fala zbliżała się do brzegu. Czas tykał coraz szybciej. Ostatecznie konia udało się uwolnić przy pomocy ciągnika.

Na szczęście, mimo ogromnego wyczerpania, u konia zdiagnozowano jedynie łagodne odwodnienie organizmu.


Nicole nie tylko zawodowo jest związana ze końmi (stomatolog zwierzęcy), konie to jej wielka pasja. Obecnie kobieta jest właścicielką 10 koni.

*źródło zdjęć i artykułu: Boreddady

Close Menu

Pin It on Pinterest

Close Panel