Czy kolor sznurka rolniczego ma znaczenie?

Czy kolor sznurka rolniczego ma znaczenie?

Na europejskich rynkach sznurek rolniczy polipropylenowy występuje w najróżniejszych kolorach. Można kupić sznurek w kolorze białym, żółtym, niebieskim, czarnym, pomarańczowym a nawet w kolorze szarym. Polska zawsze wyróżniała się na tle krajów europejskich i światowych w tym produkcie. O ile na zachodzie standardowy sznurek występował w kolorze niebieskim to w Polsce standardem był (jest) sznurek w kolorze białym.

Opinie polskich gospodarzy nie są jednoznaczne. Jedni mówią i stosują sznurek tylko w kolorze białym, inny używają np. sznurka niebieskiego – „bo niebieski to sznurek zagraniczny i na pewno dobry”.

Najbardziej podobała mi się opinia gospodarza spotkanego kilka lat temu na targach w Poznaniu, który powiedział, że nie liczy się kolor sznurka tylko jego jakość! I to jest prawda. Kilka lat temu, kiedy kurs dolara był bardzo niski, przyjechało, a właściwie przypłynęło sporo sznurków, folii i siatek z Chin. Sznurek był w kłębkach 5kg i w kolorze niebieskim. Nie miał żadnej nazwy. Importer dodawał tylko naklejkę z rozmiarówką sznurka. Sznurek był tani… i tylko tyle można o nim było powiedzieć. Jakość tego produktu była żałosna.

Pamiętaj – używaj produktów sprawdzonych firm.

*artykuł pochodzi ze strony http://manuagri.pl

Close Menu

Pin It on Pinterest

Close Panel