Czym jest WordPress i jak go używać w rolnictwie?

Czym jest WordPress i jak go używać w rolnictwie?

Pierwotnie WordPress był tylko platformą blogową, a obecnie jest wszechstronnym narzędziem do prowadzenia strony internetowej, sklepu, forum i oczywiście bloga. Popularność WordPressa rośnie z dnia na dzień i dzieje się tak dlatego, że jest on narzędziem darmowym z ogromną ilością rozszerzeń i atrakcyjnych wyglądów. Statystyki pokazują, że ponad 25% światowych stron funkcjonuje na WordPressie. Jest to powalający wynik!

Czy rzeczywiście WordPress jest darmowy?
W zależności z jakiego rozwiązania skorzystamy koszty naszego WordPressa mogą wzrosnąć od zera do nawet pokaźnej sumy. Sam WordPress jest darmowy, ale do jego funkcjonowania potrzeba hostingu (czyli miejsca, w którym będzie działał nasz WordPress), a on juz nie jest darmowy.Hosting jest usługa płatną w cyklach rocznych i często w pierwszym roku płaci się tanio, a w nastepnym juz jest stawka standardowa. Hostingi są różne i każdy ma swoje wady i zalety. Koszt hostingu zależy od firmy hostingowej, wielkości miejsca, szybkości, rodzaju hostingu itp. Najtańszy hosting mozna znaleźć w cenach od 50 zł za 12 miesięcy. Jednak proszę pamiętać, że nie wszystko co tanie jest dobre.

Ja (ze swego doświadczenia) testowałem różne hostingi i na tych najtańszych już kilka razy „musiałem dopłacić”. Hosting musi być stabilny, nieprzerwany, musi dostarczać Twoją stronę w szybki sposób.

Następnie wygląd strony.

WordPress dostarcza wiele darmowych wyglądów stron. W większości przypadków te darmowe wyglądy stron są pozbawione wielu funkcji i aby je aktywować należy wykupić tzw. wersję premium, a ta zaczyna się już od np. 15 USD. Ponadto wersja darmowa szablonu ma ograniczoną pomoc producenta. W wersji premium producent gwarantuje ciągłe aktualizacje szablonu i pomoc w jego funkcjonowaniu. zawsze możemy napisać do producenta lub znaleźć na jego forum pomocowym odpowiedzi na nurtujące nas pytania (dotyczące szablonu)

logo_001

Rozszerzenia do WordPressa
Sam WordPress ma ograniczoną funkcjonalność. Aby ją zwiększyć potrzebne są określone rozszerzenia czy dodatki. Podobnie jak z szablonami dodatki są darmowe i są w wersji premium. Wersja premium zawiera rozszerzoną funkcjonalność danego dodatku i pomoc w jego funkcjonowaniu.

codecanyon

To są koszty, a jakie są możliwości WordPressa?

Tak jak napisałem na początku – WordPress jest lub staje się dominującą platformą stron www w Internecie. Dzięki jego wszechstronności można zbudować na nim:

1.Stronę internetową (firmową, informacyjną)

2. Blog internetowy

blog

3. Sklep internetowy czy forum internetowe

sklep

Ponadto każda strona zbudowana na WordPressie może być wielojęzyczna, co powoduje, że otwieramy swój biznes na rynki zagraniczne!

Close Menu

Pin It on Pinterest

Close Panel