Sznurek rolniczy polipropylenowy

Sznurek rolniczy polipropylenowy

Sznurek rolniczy jest pierwszym i najbardziej popularnym produktem z zastosowaniem do rolnictwa. Sznurek polipropylenowy lub tzw. sznurek PP jest o tyle uniwersalnym produktem, że jest on stosowany prawie wszędzie: w domu, w warsztacie, na polu. W ekstremalnych sytuacjach można nawet użyć sznurka rolniczego w zastępstwie paska do wiązania spodni.

W rolnictwie sznurek rolniczy ma głównie zastosowanie do wiązania siana, słomy lub zielonek. W dawnych czasach lub przy braku specjalnych maszyn snopki na polu wiązane są/były w sposób ręczny.

http://rolniczo.blogspot.com/2011/04/zniwa-dzis-i-dawniej.html

Sznurek rolniczy polipropylenowy występuję w różnych rozmiarach, kolorach, grubości i wytrzymałości. Wszystko to ma określone zastosowanie i przeznaczenie. Sznurki grube czyli sznurki o wytrzymałości poniżej 500 m/kg mają przeznaczenie do pras kostkujących i wiekogabaytowych. W tych maszynach muszą się pojawić produkty o wysokiej wytrzymałości.

http://www.urson.pl/ciagniki-i-maszyny-case/prasy-zwijajace-duze-bele/prasy-wielkogabarytowe/

Bardzo ciekawą gamę sznurków rolniczych oferuje firma Manuli Ekobal:

Prasy zwijające nie potrzebują taj grubego sznurka, gdyż siła ciągu jest tam mniejsza niż w prasach wielkogabarytowych. Sznurki 750, 800 czy 1000 m/kg są dla takich pras idealne. Problemem w tego rodzaju sznurkach jest ich jakość i surowiec bez zbędnych dodatków. Podczas pracy prasa pobiera sznurek bardzo szybko i przy jakimkolwiek zanieczyszczeniu sznurka przez np. grudki regranulatu powoduje to przerwanie sznurka w tym miejscu, a tego nikt nie chce. Dodatkowa praca….

http://www.agronews.com.pl/print.php?id=163&aid=15172

Kolor sznurka – czy ma to jakieś znaczenie?
W Polsce od wieków używany był sznurek w kolorze białym a zachód używa sznurka niebieskiego. Opinie gospodarzy są takie, że liczy się jakość a nie kolor. Oczywiście sznurek posiada jakąś domieszkę przetworzonego surowca. Sam sznurek z takiego surowca byłby w kolorze szarym. Domieszka koloru powoduje zabarwienie sznurka na dowolny kolor. W swojej „karierze” spotkałem się ze sznurkami białymi, niebieskimi, żółtymi, czerwonymi….
Ponadto każda firma, która produkuje sznurek, chce się wyróżnić od konkurencjo konkretnym kolorem i może oferować sznurek np. w kolorze sjena palona.
… ale kolor podraża sznurek…

Waga sznurka
To jest ciekawa sprawa. Polska zawsze odstawała od Europy. W naszym kraju standardowy sznurek rolniczy jest o wadze 4 kg, w Europie standardem jest 5 kg.
Wina może leży lub leżała po stronie maszyn rolniczych. Komory na sznurek nie były przystosowane do „zachodnich” standardów. Powoli to się zmienia. Maszyny produkowane są na cały świat to i standard nie może odstawać.

TEX czy m/kg
Jak dla Niemca czy Szweda zaproponujesz sznurek i podasz wymiar w TEXach – to oni nie będą wiedzieć co i jak. Standard europejski to jest ilość m/kg. Im więcej m/kg to sznurek jest cieńszy….

Close Menu

Pin It on Pinterest

Close Panel